Hazır Baklava Yufkası ile 3 Farklı Tarif l Mutfağımdan Tadlar l Nefis Tarifler

MALZEMELER
1 paket baklavalık yufka
1 kase tahin
1 kase toz şeker
1 kase çekilmiş ceviz içi
1 çay bardağı sıvı yağ
1 yemek kaşığı eritilmiş tereyağı
Ekmeğe sürülebilir çikolata
Üzeri İçin
Susam
Sulandırılmış pekmez
Pudra şekeri
TARİFİ
TARİFİ
Tahinin içine yarım çay bardağı sıvı yağ ilave edip karıştırarak inceltelim. Baklava yufkalarından bir tanesini tezgaha serip üzerine incelttiğimiz tahinden kaşık ile koyup fırça yardımı ile her tarafına sürelim.
Tahin sürdüğümüz yufkanın üzerine çekilmiş olan cevizden serpelim. Bir yemek kaşığı da toz şeker serpip ikinci yufkayı üzerine serelim. ikinci ve üçüncü yufkaya da aynı şekilde tahin sürüp ceviz ve şeker serpelim. (3 kat yufka olması gerekiyor).
Kısa kenarından başlayarak gevşek olmayacak şekilde rulo saralım. 2-3 parmak genişliğinde kesip yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine yerleştirelim. 170-180 derece fırında üzeri hafif kızarıncaya kadar pişirelim.
2. tarifimiz için; yine aynı şekilde tahin, ceviz ve şeker serpilip rulo yapılarak kesilen tahinli sarmamızı ilk önce sulandırılmış pekmeze daha sonra da susama bulayıp fırın tepsisine yerleştirelim. Tepsinin diğer yarısını 3.tarif ile dolduralım.
3. tarifimiz için; tereyağını eritelim. İçine yarım çay bardağı sıvı yağ ilave edelim. Yufkalarımızdan bir tanesini tezgaha serelim. üzerine yağımızdan fırça yardımı ile sürelim ve ceviz serpelim. 2. Yufkayı da serip aynı işlemi yapalım.
3. yufkayı da serip üzerine ekmeğe sürülebilir çikolata sürüp ceviz serpelim. Kısa tarafından başlayarak rulo şeklinde saralım. 2-3 parmak kalınlığında kesip fırın tepsisine yerleştirelim. İçine sürdüğümüz yağın artanını fırça yardımı ile üzerlerine sürelim.
170-180 derece fırında üzerleri hafif kızarıncaya kadar pişirelim. (Yaklaşık 15 dakika yeterli oluyor eğer fazla kızartırsak üzerleri kurur).
Fırından çıkardıktan sonra ılıyan sarmaların çikolatalı ve tahinli olanların üzerine pudra şekeri serperek servis yapalım.
Afiyet olsun.


style="display:block"
data-ad-client="ca-pub-2593814217562516"
data-ad-slot="3138189460"
data-ad-format="auto">